Лајнап за рок фестивалот Midalidare 2024

Љубителите на хард рокот и хеви металот во Југоисточна Европа ќе можат да уживаат во четвртиот фантастичен рок фестивал Midilidare. Со толку многу легенди во лајнапите изминатите години, тие ќе има на што да се радуваат на рок фестивалот Midilidare 2024.

Рок фестивалот Midalidare се одржува во текот на три дена во јули, а со текот на годините, дел од фестивалот беа неверојатни изведувачи како што се Europe, Judas Priest, Halloween и Scorpions на кои обожавателите се радуваа.

Можете да уживате во дегустација на вино од винаријата Midalidare, во чист воздух, природа и одлична музика. Фестивалот има неколку посебни места за кампување, а ако не сте љубител на кампување, блиските хотели имаат голем сместувачки капацитет.

Кога се одржува рок фестивалот Midalidare

Рок фестивалот Midalidare 2024 ќе се одржи од 12 јули до 14 јули.

Локација на рок фестивалот Midalidare

Рок фестивалот се одржува на имотот Midalidare во живописното село Могилово во Бугарија.

Кои музички жанрови ги покрива фестивалот

Midalidare е рок, алтернативен, хард рок и хеви метал фестивал. Тој се фокусира на легендите на рок музиката, како што се Scorpions, Deep Purple, Whitesnake, Judas Priest и многу други.

Лајнап за рок фестивалот Midalidare 2024

Иако е релативно нов, рок фестивалот Midalidare брзо се здоби со популарност. Една од причините е внимателното избирање на изведувачи; Ние веруваме дека лајнапот за 2024 година е најдобар. На овогодишниот лајнап не му треба посебно претставување пред љубителите на хард рокот и хеви металот. Има многу што да се очекува со легенди како Deep Purple и Saxon кои се хедлајнери на рок фестивалот Midalidare 2024. Бендот Accept, каде гитарист е маестро Joel Hoekstra, е еден од хедлајнерите. Исто така, еден од хедлајнерите во ова издание на рок фестивалот Midalidare 2024 година е Mr. Big, кој ја најави својата Farewell Tour (турнејата за збогување) оваа година (2024). Значи, ова е ретка шанса за последен пат да уживате во настапот на Mr. Big.

Дневен лајнап за рок фестивалот Midalidare

📅 Петок, 12 јули📅 Сабота, 13 јули📅 Недела, 14 јули
AcceptMr. BigDeep Purple
SaxonAxel Rudi PellBeast in Black
HammerfallStratovariusThe O’Reillys and the Paddyhats
DelainPrimal FearThe Silent Wedding
Rhapsody of FireSoundtruck
Jelusick
Steel Panter (After-party)

Карти за рок фестивалот Midalidare

Картите за рок фестивалот Midalidare и за кампувањето се достапни на Eventim. Тридневната карта чини 180 лева (околу 90 евра), а цената на еднодневната карта е 120 лева (60 евра).

Лајнап за рок фестивалот Midalidare 2024

Овогодишниот лајнап за рок фестивалот Midalidare ќе биде веројатно најдобриот досега. Но, и претходните лајнапи беа одлични. Овде можете да ги споредите лајнапите за фестивалот од претходните години.

Рок фестивал Midalidare 2023

Со Scorpions, Haloween, Europe и Lacuba Coil, изданието на рок фестивалот Midalidare во 2023 година беше неверојатно. Организаторот прави одлична работа со тоа што додава легендарни изведувачи и неверојатни бендови во лајнапот.

Рок фестивал Midalidare 2022

Рок фестивалот Midalidare во 2022 година имаше неколку легенди во својат лајнап. Avantasia, Judas Priest, Whitesnake, Within Temptation и Ugly Kid Joe беа само неколку од ѕвездите што настапија на фестивалот во 2022 година.

Други фестивали во Европа

Ако сакате да присуствувате на други слични фестивали во Европа, проверете ги следните:

Total
0
Shares
Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *