Архива на категорија

Рок

23 објави
Џими Бел
Read More
Џими Бел, иноваторот на Шреднек
Откријте го фантастичниот гитариста Џими Бел. Од иновативните композиции до алаткатата за вежбање за гитаристи, Шреднек (Shredneck)
Ред18 единствен / Илустрација за омотот
Read More
Red18 го претстави новиот сингл „Единствен“ како вовед во EП-то „Игра“
Ред18 го објави синглот „Единствен“ на 28 ноември 2023. бендот ветува епско музичко патување со нивното претстојно концептуално EP.
Кесиди Парис - „Нова сензација“
Read More
Кесиди Парис најави нов сингл
Младата гитаристка Кесида Парис го најави објавувањето на новиот сигл за 10 ноември 2023 како предвесник за албумот „Нова сензација“
Кесиди Парис - Нова сензација
Read More
Интервју со Кесиди Парис: Низ Обединетото Кралство со новиот албум директно во нашите срца
Интервју со ѕвездата во подем Кесиди Парис, која го најави објавувањето на нејзиниот деби албум за Frontiers Records (Италија).